ورق استیل بگیر ، نگیر، نسوز، آلیاژی

ورق استیل بگیر:

از استیل گروه 400 ساخته شده است و دارای انواع زیر است.
بگیر 420 ، 430، 410

بگیر و انواع آن دارای ویژگی های استیل 400 می باشد و مهمترین آن که باعث نام گذاری این محصول شده است شده است، خاصیت آهنربایی آن می باشد،این ورق استیل علاوه بر این که ضد زنگ محسوب می باشد،دارای خاصیت الکترو مغناطیسی می باشد.

ورق استیل نگیر:

در ساخت این محصول ازاستیل300 استفاده شده است و انواع زیر را شامل می شود.

انواع ورق استیل نگیر  304، 316، 201

استیل 300  فاقد خاصیت مغناطیسی می باشد و همه محصولاتی که از این استیل ساخته شده اند جذب آهنربا نمی شوند.

از این رو ورق ساخته شده از استیل که جذب آهنربا نمی شود، ورق استیل نگیر نامیده شده است.

ورق استیل نسوز

ورق استیل  نسوز دارای کارایی خاص است و در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که دما و حررت بسیار بالا است.

جایی مثل کوره را می توان در نظر گرفت که در مجاورت مستقیم با حرارت های بالاست. در این گونه از صنایع این محصول کاربرد دارد. و دارای انواع زیر است.

ورق استیل نسوز 321 ، 310، 309

ورق استیل آلیاژی

ورق استیل  آلیاژی با اضافه کردن چند عنصر به استیل ساخته می شود و باعث می شود آلیاژ جدیدی ساخته شود که ویژگی های متفاوت با استیل دارد و می تواند در موارد مختلف کارایی داشته باشد.

به بررسی مهمترین ورق های آلیاژی می پردازیم.

ورق دابلکس، ورق مونل، ورق اینکونل

استفاده از این محصول در قسمت های مختلف دیده می شود، این ورق می تواند در یک ساختمان ، پوشش ستون باشد و به علت صیقلی بودن آن که از جنس استیل می باشد، نما و جلوه خوبی دارد، همچنین امروزه دیده شده است که از ورق برای پوشش نمای ساختمان های صنعتی ، کار گاهی و … استفاده می شود.

ورق استیل زنگ نمی زند و دارای مقاومت های نهفته در فلز استیل می باشد، از این رو خرید ورق استیل  و استفاده از آن در محیط های مختلف به جای پوشاننده های رایج ساختمان می تواند مقرون به صرفه باشد.

در محیط های پوشیده نیز کاربرد این محصول دیده می شود، سازندگان ساختمانی خریداران خوبی برای ورق های استیل به شمار می روند.

این روکش مقاوم می تواند در قسمت های مختلف کار گشا باشد و هم ارزان از  لحاظ کیفیت و هم از لحاظ اقتصادی خریداران و مصرف کنندگان را راضی نگه می دارد.

ورق ها در جنس های دیگر نیز ساخته و پرداخته می شود که هر کدام کارایی مختلفی در صنایع دارند.باید توجه  در بازار عرضه و تقاضای امروز کیفیت مناسب و قیمت حرف اول را می زند.

تولید کنندگان ورق استیل با اضافه کردن عنصر کروم به استیل سازنده این محصول، خاصیت ضد زنگ بودن آن را افزایش داده و آلیاژ استنلس استیل را برای ساخت ورق ها در این گروه مناسب دانسته اند.از این رو کیفیت افزایش یافته است.

امروزه چهار چوب ها، زوار ها،پروفیل  و همچنین ورق های استیل با برش های مختلف برای زینت بخشیدن به محصولات ساختمانی کاربرد فراوان دارد.

محصولی که با انعکاس نور خورشید در سطح صیقلی خود توانسته زیبایی خاصی به محیط های ساختمانی ببخشد.

شاید ارتقاء سطح کیفیت این محصول در آینده نزدیک آن را به جایگزین مناسب برای ورق های کامپوزیت تبدیل کند.و نمای ساختمان های شهر را بپوشاند.

ورق استیل  علاوه بر رنگ طبیعی آن که به صورت نقره ای است در حالت طلایی، دودی و حتی رنگ های سفارشی دیگر نیز تولید می شود و فکر خلاق طراحان معمار آن را با برش ها و طراحی های مختلف به محصولی با زیبایی بصری تبدیل کرده است که در مکان های عمومی به چشم می خورد.

ورق استیل در انواع مختلف از لحاظ ظاهری

1. ورق استیل طرح دار

این مدل از ورق استیل در قسمت هایی که بیشتر در معرض دید است به کار می رود.

بیشترین کاربرد آن را می توان در درب های آسانسور و پوشاندن دیواره و سقف درون اتاقک آسانسور ها مشاهده کرد،شاید اطراف آینه ها یا قسمت های مختلفی از یک ساختمان را با ورق های طرح دار زینت بدهند.خرید ورق استیل در این گونه استفاده ها  به صرفه است.

ویژگی ورق استیل طرح دار:

سبکی این محصول یکی از ویژگی های خوب آن به شمار می رود اما نوع ضخیم آن می تواند از نظر کارایی و مقاومت در برابر ضربات احتمالی بهتر باشد.

2.ورق استیل مشبک پانچ

نوعی ازورق استیل ساختمانی می باشد که طرح پانچ آن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.خرید ورق استیل بنا بر سلیقه مشتری و نوع مکانی که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد صورت می گیرد.

3.ورق برجسته استیل

یکی از کاربرد های ورق استیل ، استفاده از آن در ساخت حروف برجسته می باشد و همچنین تابلوهایی از جنس استیل به صورت برجسته که در بازار تبلیغات مشتری خود را دارد.

ورق های مورد نظر ما قابلیت برش خوردن در طرح های مختلف را دارا می باشندو به صورت حروف و یا اشکال صنعتی در آمده و با اتصال آن ها را به صورت سه بعدی در می آورند. و در قسمت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحان با قرار دادن نور و همچنین استفاده از رنگ های مختلف استیل به حروف و تابلو های تولید شده زیبایی بصری می بخشد.

محصولات تولید شده فوق دارای خاصیت ضد زنگ بوده و استیلی که در آن به کار رفته است از نوع نگیر می باشد و به دلیل ویژگی های متریال سازنده آن دارای طول عمر مفید و استفاده از آن ها برای خریدار مقرون به صرفه خواهد بود.

ورق استیل304

این نوع ورق برای مخازن آبی که سختی آنها گرفته شده باشد ، هوای فشرده و خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق استیل 316

این نوع ورق برای صنایع دارویی ، غذایی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق استیل 317

این نوع ورق نیز برای مخازنی مورد استفاده قرار می گیرد که در آن اقدام به ذخیره سازی آب شور دریا می کنند .

ورق های استیل در صنعت امروزی کاربرد های گوناگون و فراوانی دارند و یکی از پرمصرف ترین تجهیزات مورد استفاده در صنایع گاز ، آب ، نفت ، هوا ، پتروشیمی ، نیروگاه ، صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی را تشکیل می دهند .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]